V důsledku vysokých teplot popraskal dnes povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Kvůli zvlněnému povrchu komunikace na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Dálnice D35 zůstane v místě zavřená zřejmě až do večera. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice, vyplývá z informací policie a hasičů. Policie dopravu odklání.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly kolem 15:00 poté, co automobily zastavovaly kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jeden nákladní automobil v místě, kde zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

"V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Zavřený je úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu. "Vzhledem ke stavu dálnice nelze nyní říci, kdy bude uzavřený úsek zprovozněn," upozornil Hejtman. Záchranářům na místě pomáhali hasiči. "Celkově v péči zdravotnické záchranné služby skončilo deset osob," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Problémy dnes byly hlášeny i na dálnicích D1 a D8. Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, ráno zastavil dopravu na dálnici. Kvůli dopravnímu omezení bylo nutné ji uzavřít, aby hasiči mohli oheň zlikvidovat. Dálnice zůstala zavřená téměř sedm hodin, až do 13:30.

Dálnice D8 nedaleko hranic s Německem byla dnes zhruba dvě hodiny uzavřená kvůli nehodě dvou vozidel u Petrovic. Na 88. kilometru osobní auto z dosud nezjištěných příčin narazilo zezadu do kamionu. Při nehodě utrpěli zranění řidič a spolujezdkyně z osobního vozu.

Témata:

Dálnice | dálnice D35 | Nehody aut | stars24.cz

Vstoupit do diskuse