Auto s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) mělo dnes nehodu na D1, narazil do něj kamion. Uvedl to server iDNES.cz. Řidič kamionu se na místě k zavinění nehody přiznal policistům, sdělila serveru mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Při nehodě nebyl nikdo podle policie zraněn.

Zaorálek jel podle mluvčí s řidičem do Ostravy, nehoda se stala u Mnichovic. Zaorálek bude po příjezdu náhradního auta pokračovat v cestě.

"Mohu jen sdělit, že na 19. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno došlo ke střetu osobního vozidla s nákladní soupravou. Žádná osoba není zraněná. Dálnice je průjezdná jedním jízdním pruhem a tvoří se kolony," řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Že je jedním z účastníků nehody ministr kultury Zaorálek, policejní mluvčí nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. "K tomu se nebudeme vyjadřovat," dodala.

Zaorálek byl jako ministr účastníkem nehody v září 2017, kdy působil ve funkci šéfa diplomacie. Jeho vůz řízený pracovníkem Ochranné služby Policie ČR se na Znojemsku střetl s jiným osobním autem. Zaorálek později řekl, že auta se zřejmě srazila při předjíždění a skončila na poli. Ministr při nehodě utrpěl zranění hlavy a záchranáři ho převezli do brněnské nemocnice, odkud byl týž den propuštěn do domácí péče.

Účastníky vesměs lehčích nehod byla v roli cestujících i řada dalších členů českých vlád. Například v březnu 2001 havaroval služební vůz s tehdejším ministrem spravedlnosti Jaroslavem Burešem na dálnici D1 při výjezdu z Prahy, o rok později do auta s šéfem diplomacie Janem Kavanem na Jižní spojce v Praze zezadu nabouralo další osobní vozidlo. K nejtěžším haváriím českých politiků patří nehoda z dubna 2004, kdy mezi Prostějovem a Brnem havarovalo auto s ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou. Při nehodě bylo téměř zničeno služební audi.

Témata:

Lubomír Zaorálek | Dopravní nehody | Dálnice D1 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse