S ohledem na distanční výuku se hodně řešila náročnost letošních přijímacích zkoušek na střední školy. Dnes se ukázalo, jak u nich školáci obstáli. Byly totiž zveřejněny výsledky.

CERMAT dnes v tiskové zprávě oznámil zpřístupnění výsledků z řádných termínů jednotné přijímací zkoušky ve dnech od 3. do 6. května 2021. Výsledky byly předány jednotlivým školám. Letos se zúčastnilo 84 tisíc dětí.

Podle centra jsou výsledky uchazečů srovnatelné s výsledky v předchozích letech, a to jak v českém jazyce a literatuře, tak v matematice. "Tato skutečnost platí i pro v médiích často zmiňované konstrukční úlohy z matematiky," píše Cermat.

U čtyřletých oborů měli nejlepší výsledky uchazeči o čtyřletá gymnázia (průměrné skóre 71,9 % u českého jazyka a 58,7 u matematiky), následovali zájemci o střední odborné školy (55,5 % ČJ, 40,6 % M), středních odborných učilišť (45,8 % ČJ. 31,8 % M) a nástavbové studium (40 % ČJ, 20,6 % M).

U šestiletých gymnázií uchazeči dosáhli průměrného skóre 60,5 % z českého jazyka a 50,1 % z matematiky. U osmiletých gymnázií to pak bylo 56,2 % z češtiny a 48,1 % z matematiky.

Témata:

přijímací zkoušky | cermat | stars24.cz

Vstoupit do diskuse