První dítě letošního roku se narodilo minutu po půlnoci ve Fakultní nemocnici Plzeň. Viktorie měří 50 centimetrů, váží 3330 gramů a je zdravá. Pomyslný závod o první miminko roku jen o několik minut prohrála novorozeňata v Ostravě, v Ústí nad Labem, v Kolíně či v Břeclavi.

První dítě letošního roku v Praze se narodilo v 1:06 v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. Chlapec váží 3,7 kilogramu a měří 53 centimetrů. O čtvrt hodiny později se v porodnici U Apolináře, tedy na Gynekologicko-porodnické klinice 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, narodila holčička vážící 3,3 kilogramu a měřící 49 centimetrů.

Prvním dítětem narozeným v roce 2021 na jihu Moravy se stala holčička Rozálie, která přišla na svět v Nemocnici Břeclav čtyři minuty po půlnoci. Informovala o tom Alena Knotková z Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Prvním dítětem letošního roku v Pardubickém kraji je chlapec, narodil se 38 minut po půlnoci v nemocnici ve Svitavách. První dívka letošního roku narozená v kraji přišla na svět v chrudimské nemocnici deset minut před druhou hodinou ranní.

První dítě narozené v novém roce v Ústeckém kraji je holčička Daniela, narodila se tři minuty po půlnoci v nemocnici společnosti Krajské zdravotní (KZ) v Mostě mamince Miriam Nykodýmové z Litvínova. Vážila 3410 gramů a měřila 50 centimetrů. 

Prvním letošním dítětem narozeným v jihočeských nemocnicích je dívka Inna. Narodila se v českobudějovické nemocnici v 0:52. Váží 2510 gramů. Druhé letošní jihočeské miminko se narodilo ve 2:04 v písecké nemocnici, chlapec Petr. 

Prvními dětmi narozenými v novém roce v Moravskoslezském kraji byli chlapci. V Městské nemocnici Ostrava (MNO) přišel dvě minuty po půlnoci na svět Tomáš, v Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice se o deset minut později narodil Mikuláš. .

Prvním miminkem letošního roku v Královéhradeckém kraji je chlapec. Narodil se ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové dnes ve 0:26. První děvče se narodilo v krajské nemocnici v Rychnově nad Kněžnou v 01:19. 

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je chlapec Mikuláš. Narodil se v nemocnici v Třebíči dnes v 1:26. Váží 3780 gramů, měří 52 centimetrů. Druhým letošním dítětem narozeným v kraji je Antonín, který přišel na svět v 1:51 v havlíčkobrodské nemocnici. První dívka kraje se narodila letos v Jihlavě, Sára, ve 3:04.

Témata:

Děti, dětské | První dítě roku | Plzeň | stars24.cz

Vstoupit do diskuse