Požár v Mostě napáchal škody za desítky milionů!

Požár haly v Mostě

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

20. prosince 2020 11:01

Sobotní požár skladovací haly v Kostelní ulici v Mostě napáchal podle předběžných odhadů škody za 70 milionů korun. Hasiči oheň lokalizovali už v sobotu večer, na místo celou noc dohlíželi.

Dnes ráno prostor prověřila jednotka, místo prošla a je to už bez známek hoření, řekl ČTK operační důstojník ústeckých hasičů. Na místo podle něj jedou vyšetřovatelé hasičů a Technického ústavu požární ochrany. Halu prohledá i policejní pes specializovaný na vyhledávání akcelerantů hoření.

Hala v Kostelní ulici začala hořet v sobotu dopoledne, z objektu hasiči evakuovali pět lidí. Sklad byl podle hasičů silně zakouřený a jeden člověk musel být ošetřen, protože se nadýchal kouře. Skončil v nemocnici. Na místě zasahovalo 15 jednotek a hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

Foto požár skladovací haly v Mostě. pic.twitter.com/HvMhuQfI58

— HZS Ústeckého kraje (@HzsUlk) December 19, 2020

Podle hasičů byl v hale sklad modelů letadel. Patřil společnosti Eduard, která vyrábí plastikové modely a má e-shop s hračkami, uvedl server iDNES.cz. "Nechci předjímat, ale vypadá to, že došlo k závadě na elektroinstalaci. Jiná příčina mě nenapadá," sdělil iDNES.cz za společnost Vladimír Šulc. V hale podle něj byly zásoby pro zhruba 200.000 modelů. Eduard už v sobotu z technických důvodů zastavil prodej na e-shopu.

Témata: Most požár