Libor Frýdl
stars24.cz

Bývalý premiér Jiří Paroubek prožívá těžké chvíle. Soudní tahanice s jeho manželkou Petrou se vlečou už řadu měsíců a nyní mu hrozí, že bude platit obří výživné. Jak prozradil serveru stars24.cz, nadšený z toho rozhodně není.

Rozvodová bitva Jiřího Paroubka a jeho ženy Petry začala už v loňském roce. Expremiér přiznal, že má novou přítelkyni, a Paroubková byla také viděna s jiným mužem. Paroubek se odstěhoval z jejich domu v Chuhli a zdálo se, že rozvodu jako takovému nic nebrání.

O klidný rozvod se ale nejedná ani náhodou. Petra na svého manžela podala několik trestních oznámení pro napadení, to ale politik vždy popíral. On na svou ženu, s níž byl deset let, podal také několik trestních oznámení a bitva právníků začala.

Další spory se týkaly majetku a táhly se dlouhé měsíce. Nakonec uspěl Paroubek, který zažaloval Petru za to, že má na sebe napsaný celý jejich dům, přestože jej kupovali ze společných peněz.

Polovina domu za 8,5 milionu korun byla nakonec napsána na Paroubka, který alespoň tento spor vyhrál. Vzápětí ale přišla další rána, spekulovalo se totiž o tom, že Petra chce po Jiřím obří výživné ve výši 50 tisíc korun měsíčně. A Paroubek tuto informaci serveru stars24.cz potvrdil.

Paroubek má jedno dítě z předchozího manželství se Zuzanou Paroubkovou, dnes už čtyřiatřicetiletého syna Jiřího. S Petrou má dceru Margaritu, a právě na tu požaduje jeho manželka obří sumu peněz.

Výše výživného se přitom nejčastěji odvíjí od čisté měsíční mzdy otce a aby soud přiřknul Petře takto horentní sumu, musel by Paroubek měsíčně podle orientačních propočtů serveru stars24.cz vydělávat zhruba 350 tisíc korun měsíčně.

Po sporu o dům a řadě trestních oznámení tak čeká právníky obou manželů další lítý boj. Sám Paroubek je ale z nároků své manželky nešťastný a doufá, že si tento šílený požadavek rozmyslí. "Snad přijde k rozumu," dodal pro stars24.cz Paroubek.

Témata:

Jiří Paroubek | Paroubková, Petra | stars24.cz

Vstoupit do diskuse