Čtyři lidé zemřeli při autonehodě, která se stala dnes odpoledne u Horních Ředic na Pardubicku. Na frekventované silnici I/35 se srazily kamion a dodávka. ČTK to řekl mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Aleš Malý. Další dva účastníci nehody jsou těžce zraněni. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Podle údajů z policejních statistik se v letošním roce doposud stalo pět nehod s třemi mrtvými. Poslední taková nehoda se zatím datovala 23. zářím, když při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 u Brna zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě.

"Přes veškerou snahu se u dnešní nehody u čtyř lidí nepodařilo obnovit základní životní funkce. Dva pacienti jeli ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekl ČTK mluvčí Malý.

Jeden ze zraněných je ve velmi vážném stavu zatím na operačním sále. "Druhý je s lehčími poraněními stabilní, je mimo ohrožení života," řekl ČTK mluvčí fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Podle mluvčí krajské policie Lenky Vilímkové se čelně střetla dodávka jedoucí od Holic na Chvojenec s nákladním autem v protisměru. "Pětatřicetiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl, test na alkohol a přítomnost omamných a psychotropních látek byl u ně negativní," řekla ČTK Vilímková.

Hasiči museli zraněné vyprostit. Podle operačního důstojníka krajské policie je silnice zcela uzavřená, místo nehody řidiči objíždějí přes Holice a Chvojenec.

Témata:

Nehody kamiónů | Pardubický kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse