Dnes se v Kladně konal pohřeb Karla Slezáka, který zemřel náhle 7. února. O novináři se v poslední době psalo díky incidentu v Zemanově volebním štábu. Kolega Milan Rokytka, kvůli kterému tehdy celá situace nastala, se se svým ochráncem rozloučit nepřišel.

Slezák v Zemanově volebním štábu v pražském Top Hotelu 27. ledna udeřil pěstí kameramana serveru iDNES.cz. Sám byl na akci akreditován jako novinář. Po incidentu ho Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad. Slezák podle řídicího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů.

Ve štábu Miloše Zemana napadli jeho lidé pěstmi novináře (2:31) | zdroj: YouTube


Na videích zveřejněných žurnalisty je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Dva muži tyto novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí.

Témata:

Karel Slezák | stars24.cz

Vstoupit do diskuse