Dva lidé zemřeli při požáru v menším bytě domu na sídlišti v Ostravě-Dubině. V bytě začalo hořet od svíčky. Když se do bytu dostali hasiči, oba dospělí lidé už byli po smrti. ČTK to sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

O požáru v domě v ulici Jaromíra Matuška se hasiči dozvěděli po 04:00. na místo vyjely dvě jednotky. "Brzy po vstupu do bytu hasiči objevili těla dvou dospělých osob. Oheň hasiči dostali pod kontrolu za 20 minut. Dohašení jim zabralo jen několik dalších minut," uvedl Kůdela. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 50.000 korun.

Policejní mluvčí Eva Michalíková uvedla, že policie bude okolnosti tragické události prověřovat. "Po příjezdu policejních hlídek na místo se v bytě nacházela již dvě bezvládná těla ženy ročník 1931 a muže ročník 1969," uvedla mluvčí. Lidé z okolních bytů nemuseli být evakuováni.

"Hlásič požáru v bytě instalován nebyl, s ním by měli jeho obyvatelé daleko větší šanci na záchranu svých životů i rychlejší uhašení ohně v bytě," dodal mluvčí hasičů.

Témata:

Ostrava | požár | stars24.cz

Vstoupit do diskuse