Nařízení týkající se otevírací doby vyhrazené seniorům se opět mění. Od středy by lidé starší 65 let měli nakupovat především mezi 8. a 10. hodinou. V pondělí o tom rozhodla vláda.

Lidé starší 65 let budou mít od středy 25. března pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií vyhrazený čas od 08:00 do 10:00. Omezení pro ostatní nakupující se tak posune na o hodinu pozdější dobu.

V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásil kabinet původně od minulého čtvrtka, platit nebude. Premiér Andrej Babiš (ANO) vysvětlil nejnovější změnu tím, že má umožnit nakoupit si potraviny cestou do práce mezi 07:00 a 08:00. Opatření se má týkat především hypermarketů a supermarketů. 

Kabinet původně pro seniory minulou středu od čtvrtka vyhradil čas od 10:00 do 12:00 v prodejnách potravin, drogeriích a lékárnách. Hned po prvním dni jeho účinnosti však vláda hodiny posunula na dobu mezi 07:00 a 09:00, omezení se také přestalo týkat lékáren. Vedle majitelů a zaměstnanců provozoven zahrnulo opatření nově držitele průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnance pečovatelských služeb.

Témata:

Obchody | důchodci | stars24.cz

Vstoupit do diskuse