Miloš Zeman absolvoval v neděli večer na TV Nova první debatu před druhým kolem prezidentských voleb. Jelikož se Jiří Drahoš odmítl televizního duelu zúčastnit, tak televize odvysílala hodinový rozhovor se současnou hlavou státu. Politici a komentátoři na sociálních sítích si všimli zejména toho, že mu moderátor Rey Koranteng skoro vůbec neoponoval.

Podle komentátorů a některých politiků pronesl Miloš Zeman ve svém vystoupení několik nepřesných výroků. Leckteří komentátoři označují jeho tvrzení za lživá. Na sociální síti Twitter se k projevu prezidenta Zemana vyjádřil například europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, jenž patří mezi, kteří jsou přesvědčení, že si hlava státu během rozhovoru vymýšlela. 

Publicista, komentátor a 1. zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se k tvrzení, že si prezident hraje s fakty, přidává.  

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk si během televizního rozhovoru všiml, že prezident Zeman divákům slíbil, že, pokud by byl opět zvolen, už by se nechoval tak "nafoukaně", jak sám prezidentský kandidát pronesl. 

Přidal se i politický komentátor deníku Právo Alexander Mitrofanov, jenž podotkl, že Zeman neměl v rozhovoru žádnou oponenturu. 

Debatu zaznamenali také Slováci, kteří si všimli, že Miloš Zeman během rozhovoru připomněl, že se za svá slova o Alexandru Dubčekovi omlouvat nebude. Slovenský, zpravodajský internetový server Aktuality.sk tweetem odkázal na článek, který popisuje Zemanovo opětovné kopnutí do Dubčeka.

Slovenské médium naráželo na prohlášení prezidenta České republiky při slavnostním večeru na Pražském hradě, který se konal 9. ledna při příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku České republiky. Při projevu narážel na Alexandra Dubčeka, jenž se po okupaci Československa v roce 1968 podle Zemana "podělal hrůzou".

Témata:

Miloš Zeman | prezidentské volby 2018 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse