Tragický konec má rozsáhlé pátrání po šestileté dívce v regionu Zlatých Hor na Jesenicku, do kterého se zapojilo v noci na dnešek několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a kynologové ze sousedních krajů. Dívka byla nalezena dnes ráno mrtvá, řekla ČTK mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Okolnosti její smrti se vyšetřují. Policie zatím neuvedla, zda šlo o násilný trestný čin, nebo nešťastnou náhodu.

"Policistům a hasičům pomáhalo veliké množství dobrovolníků z řad místních obyvatel. V ranních hodinách byla pátrací akce ukončena nálezem hledané dívky bez známek života. Zatím nemohu potvrdit ani vyvrátit žádnou z vyšetřovacích verzí, okolnosti smrti se vyšetřují," uvedla mluvčí policie. Dodala, že s ohledem na rodinu nebude policie poskytovat bližší informace.

Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. "Do záchranné pátrací akce se zapojila i velká skupina místních dobrovolníků, svou roli zde sehrála i výměna informací díky sociální síti," řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska.

Témata:

děti | Policie ČR | pátrání | stars24.cz

Vstoupit do diskuse