Tragická nehoda na Domažlicku: Zemřela dívka (†17)!

Ilustrační foto

Autor: stars24.cz, ČTK

24. prosince 2019 9:19

Při večerní nehodě dvou osobních aut mezi Draženovem a Ždánovem na Domažlicku v pondělí zemřela sedmnáctiletá dívka. Další čtyři mladí lidé utrpěli zranění, informovala ČTK policejní mluvčí Dagmar Brožová a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Kvůli nehodě policie na čas silnici uzavřela.

Osmnáctiletý řidič jel s autem od Draženova na Ždánov nepřiměřenou rychlostí, dostal s autem smyk a přejel do protisměru, kde bočně narazil do osobního automobilu Ford, popsala Brožová.

Při nehodě utrpěla sedmnáctiletá dívka velmi vážná zranění, jimž na místě podlehla. Další šestnáctiletou pasažérku převezl vrtulník s těžkým zraněním na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Sanitky převezly do fakultní nemocnice také středně těžce zraněného pětadvacetiletého muže a s lehčími zraněními i dva muže narozené v letech 2000 a 2003, uvedla Svobodová.

Dechové zkoušky obou řidičů byly negativní. Kriminalisté se budou nehodou zabývat pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, dodala policejní mluvčí.

Témata: Nehody aut Dopravní nehody Policie ČR