Policie dnes po poledni uzavřela asi na dvě hodiny část ulice Lidická v centru Brna po oznámení, že se tam pohybuje člověk se střelnou zbraní a že se ve dvoře jednoho z domů střílelo. Při odpolední prohlídce policisté nikoho nenašli, vpodvečer pak zadrželi jednatřicetiletého muže, který měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. ČTK to řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Muže jsme zadrželi poblíž místa činu. Na případu intenzivně pracujeme," uvedl mluvčí.

Policie dostala po 13:00 oznámení, že se v Lidické ulici ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník. Tramvajové linky 1 a 6 tak podle webu dopravního podniku jezdily ulicí Veveří a přes Technologický park. Uzavírka se týkala úseku od Pionýrské po Burešovu ulici.

Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v ulici Bayerova.

Kolem 16:00 policie uvedla, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. "Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně," uvedla policie na twitteru.

Situaci během akce sledoval vrtulník. Tramvajové linky 1 a 6, byly odkloněny, podle webu dopravního podniku jezdily ulicí Veveří a přes Technologický park. Uzavírka se týkala úseku od Pionýrské po Burešovu ulici. Lidickou dočasně obehnaly policejní pásky, průchozí zůstal jen lužánecký park poblíž. V ulicích kolem uzavřeného místa na objízdných trasách byly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v ulici Bayerova.

Policie také během zásahu vyzvala lidi v okolí, aby se zbytečně nevystavovali riziku, nechodili k oknům a nepřicházeli blíž k uzavřené oblasti. "Je zbytečné takto se vystavovat případnému riziku střelby jen kvůli zvědavosti," varoval mluvčí David Chaloupka.

Témata:

Policie ČR | Brno | zbraně | Krimi (jednorázové) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse