Otřesný případ hýbe Českem: Otec měl týrat partnerku, soud mu dal do péče jejich dceru!

Teenageři

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

7. prosince 2019 12:22

Sedmašedesátiletá Anna ze Slovenska poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil výkon rozsudku Krajského soudu v Brně, podle kterého musí její teprve jedenáctiletá vnučka nastoupit do krizového centra.

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, který v listopadu vydal Krajský soud v Brně. Podle něj má být její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

"Blíží se nejkrásnější svátky roku – Vánoce. Nechtěli bychom je prožít s pláčem a ve smutku. Chceme je strávit se svou vnučkou. Pomozte, prosím, mojí vnučce a celé rodině," cituje server z dopisu matku Alexiny mámy.

Babička také píše, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prý svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval. 

"Jde jen o pomstu bývalého manžela mé dcery. Když se mu nepodařilo zlomit bývalou, chce se pomstít přes dítě, což je velmi smutné," dodala babička.

Server tvrdí, že podle rozsudku má být Alexia umístěna na půl roku do krizového centra, kde se má setkávat každou sobotu s otcem a každou neděli s matkou.

Příští rok v létě má být poté umístěna do výchovy k otci. Podle soudu si totiž otec stěžoval, že mu matka brání v kontaktu se svou dcerou.

Témata: dětské Děti