Prodej dálničních známek na příští rok začíná s tím, že letos je naposledy vše při starém. Od roku 2021 totiž čeká tuzemské řidiče velká revoluce. Papírové známky totiž nahradí ty elektronické.

Dnes, tedy 1. prosince, už tradičně začal prodej dálničních známek na následující rok. Roční dálniční známka pro rok 2020 má jasně danou platnost od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2021. Cena zůstala stejná, řidiči za ní zaplatí 1500 korun. V prodeji jsou i kupony na kratší časové úseky. Měsíční známka stojí 440, desetidenní 310 korun.

V současnosti lze papírovou dálniční známku zakoupit na řadě obchodních míst, např. na benzinových pumpách, na poštách a v dalších prodejnách. Od roku 2021 čeká osobní automobilovou dopravu revoluce. Začnou totiž platit elektronické známky, které bude možné zakoupit i na internetu.

I přes elektronizaci systému dálničních známek by i kupony pro rok 2021 měly stát stejně jako nyní. Ministr dopravy Vladimír Kremlík totiž slíbil, že ceny zůstanou na současné úrovni po dobu rekonstrukce dálnice D1. Skončit má zhruba za dva roky.

Témata:

dálniční známky | Dálnice | doprava | stars24.cz

Vstoupit do diskuse