U Pavlic na Znojemsku se dnes odpoledne srazila tři osobní auta. Po nehodě zůstali ve vozech zaklínění dva lidé. Pro těžce raněné letěl vrtulník. Podle předběžných informací hasičů zemřeli při nehodě čtyři lidé, záchranáři ani policisté zatím tuto informaci nepotvrdili.

"Čtyři lidé bohužel zemřeli ještě před příjezdem našich posádek, jejich zranění byla neslučitelná se životem. Dítě ve vážném stavu jsme letecky převezli do brněnské dětské nemocnice, ženu s mnohočetnými poraněními a na řízené ventilaci jsme převezli do bohunické fakultní nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Dodala, že na místě byl ošetřen i lehce zraněný muž.

Policejní mluvčí Kamila Haraštová ČTK řekla, že osobní auto značky Audi, které jelo ve směru od Znojma na Jihlavu, vyjelo z neznámého důvodu do protisměru a čelně se srazilo s protijedoucím volkswagenem. Nehoda zasáhla i další automobil, který jel za volkswagenem ve směru do Znojma. Jeho řidič utrpěl lehká zranění.

"Zemřeli tři lidé ze čtyř, kteří cestovali v audi, a řidička volkswagenu, která v autě jela s dítětem. Dítě odvezli záchranáři, stejně jako jedinou přeživší pasažérku z audi," uvedla Haraštová.

Policisté na místě nehody pokračují ve vyšetřování, zjišťují také totožnost zemřelých, dodala Haraštová.

Silnice ze Znojma na Jihlavu je od 16:50 uzavřená, objízdná trasa vede směrem na Znojmo přes Boskovštejn, v opačném směru přes Vranovskou Ves a Šumnou. Podle odhadu policistů zůstane silnice zavřená nejméně do půlnoci.

Témata:

Jihomoravský kraj | Nehody aut | stars24.cz

Vstoupit do diskuse