Máma to udělala schválně, říká dcera tragicky zesnulé řidičky. Její sestřičky jsou po smrti

Dcera tragicky zesnulé řidičky

Autor: Jiří Hrabal, stars24.cz

27. října 2019 10:05

Páteční tragická dopravní nehoda na Liberecku, při které zahynuly řidička a dvě děti, má zajímavou dohru. Na sociální síti se ozvala jedna z pozůstalých, která tvrdí, že nešlo o nehodu. Za celou událost mohou rodinné spory.

Tragická nehoda osobního a nákladního vozu u Mníšku na Liberecku, která si v pátek odpoledne vyžádala tři životy, má pozoruhodné okolnosti. V levotočivé zatáčce došlo ke střetu osobního vozidla s popelářským vozem, na místě zemřela řidička osobního vozu a dvě děti. V sobotu se na sociální síti ozvali pozůstalí.

Na Facebooku se přihlásila starší dcera tragicky zesnulé řidičky s tím, že se k tragické události musí vyjádřit a odkrýt určitá fakta, protože si myslí, že je potřeba to říct nahlas. „Nevím, jak moc mohu být otevřená, jelikož probíhá vyšetřování, ovšem jsem přesvědčena (a nejen já), že nehoda byla vinou mámy a to účelná,“ napsala na úvod.

„Je to pro nás všechny hrozně těžké, asi jsme to ještě nikdo nepobral. Bohužel, co se stalo nelze vrátit, můžeme se s tím jen smířit a jít dál,“ doplnila vzápětí.

Motivací ke zveřejnění příspěvku byla snaha upozornit na pochybení státu. „Velice důrazně chci upozornit na neschopnost české státní správy, úřady jako jsou OSPOD Liberec a OSPOD Frýdlant (sociálka) a SVP Frýdlant, což je středisko výchovné péče, kam jsme docházeli na společné konzultace,“ začala vysvětlovat.

„Abych to ve zkratce osvětlila, vedli jsme jako rodina s otčímem soudní spor o péči dětí, byly zde určitá křivá obvinění na otčíma ze strany matky. Snaha o to ublížit nám všem a děti si přivlastnit. V podstatě se máma obrátila proti svým dvěma starším dětem, sestře a mě, a slepě šla za cílem ublížit otčímovi,“ konstatuje jedna z pozůstalých.

Podle jejích slov byly minulý pátek uzavřeny soudní spory s rozhodnutím o svěření holčiček do péče otčímovi, ovšem OSPOD a SVP trvaly na svých výpovědích ve prospěch matce, i přes všechny znalecké psychologické a psychiatrické posudky, kde bylo jasně odborníky napsáno, že děti jsou psychicky týrané a manipulovaného ze strany mámy. O detailech týrání se zmiňovat nechtěla.

„Veškeré státní orgány včetně kriminální policie byly několikrát upozorněny mnou, sestrou a otčímem, i jinými členy rodiny, že máma není zcela psychicky v pořádku a je schopna dětem vážně ublížit. Bylo to několikrát zapsáno do různých záznamů a nikdo na to nebral zřetel, nikdo nechtěl slyšet zvukové nahrávky dokazující, že je máma psychicky labilní,“ uvádí dcera.

„Všechny ty slepice, co si sedí na bidýlku ve státní správě starající se o bezpečí dětí, pobírající státní peníze, jsou jenom zfanatizované feministky (nic proti zdravému feminismu), které za každou cenu nadržují matkám a nespravedlivě zabraňují - ANO zabraňují styku otce se svými dětmi pouze na základě domněnek, smyšlených faktů předložených matkou a asi prostě kvůli principu: ona je matka. A včera si tohle jednání vybralo svou daň,“ vyslovila svůj názor.

Spor prý vedli 11 měsíců a s takovým odporem a podkopáváním nohou ze strany úřadů se se nikdy v životě nesetkali. Český sociální systém dle ní není schopen objektivně řešit a správně zasáhnout v podobně těžkých případech.

„Náš případ bohužel není ojedinělý, existuje Unie otců, kde je takových případů spousty a nekončí dobře, ti otcové své děti pak třeba nemohou ani vídat. Doufám, že tak pomůžeme jiným rodinám, otčímům a hlavně dětem,“ vzkázala na závěr.

Témata: Dopravní nehody Nehody aut Krimi (jednorázové) děti doprava