Smrt Karla Gotta: V sobotu 12. října se celé Česko zahalí do smutku!

Karel Gott

Autor: Petra Sedláčková, stars24.cz, ČTK

4. října 2019 10:38

Vláda se chystá na sobotu 12. října vyhlásit státní smutek kvůli úmrtí zpěváka Karla Gotta. Smutek připadne na den umělcova pohřbu, který se uskuteční se státními poctami včetně zádušní mše v katedrále svatého Víta. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš.

"Dnes ráno už u nás na úřadě vlády vyjednáváme konkrétní realizaci pohřbu, který bude velice logisticky náročný, protože ten zájem veřejnosti je obrovský. Je na to strašně málo času, protože na to máme de facto týden," uvedl dále Babiš.

Vláda podle něho od počátku komunikuje se zpěvákovou rodinou. Ta ve čtvrtek oznámila, že se rozhodla pro pohřeb se státními poctami. Poslední rozloučení s Gottem pro veřejnost se bude konat v pátek 11. října od 08:00 do 22:00 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Následující den se bude konat od 11:00 zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka.

Všechny informace ohledně pohřbu Karla Gotta dá rodina zemřelého zpěváka na webové stránky. "Pokud bude nějaká aktuální informace, kterou by manželka pana Gotta potřebovala sdělit veřejnosti, objeví se pouze na oficiálních stránkách Karla Gotta," řekl dnes ČTK Gottova mluvčí Aneta Stolzová.

Karel Gott zemřel v úterý 1. října po těžké nemoci, bylo mu 80 let.

Témata: Karel Gott Státní smutek Andrej Babiš