Dálnici D1 směrem na Brno dnes na 1,5 hodiny zastavila nehoda tří kamionů a pěti dodávkových vozidel na 139,5 kilometru. Dva zranění lidé skončili v nemocnici, řekla ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Jde o úsek dálnice mezi exity 134 Měřín a 141 Velké Meziříčí - západ. Uzavírka podle policie komplikovala provoz i na souběžné silnici II/602. Levým jízdním pruhem začala auta po dálnici znovu jezdit po 13:30.

Oznámení o nehodě policie dostala v 11:45. Auta havarovala před modernizovaným úsekem D1, kde se provoz zpomaluje. Nehodu podle policie způsobil řidič jednoho nákladního auta. "Nedobrzdil a ponarážel do aut, která byla před ním," uvedla Čírtková.

Vrtulník záchranářů na D1 přistával po poledni, do nemocnice přepravil středně těžce zraněného člověka. V nemocnici skončil i jeden lehce zraněný člověk, dalšího lehce zraněného stačilo ošetřit na místě, řekla ČTK ředitelka ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Psa, kterého měla jedna zraněná řidička v autě, převzala městská policie ve Velkém Meziříčí.

Témata:

Dálnice D1 | Nehody kamiónů | stars24.cz

Vstoupit do diskuse