Na dvou desítkách míst Olomouckého kraje dnes kvůli silnému větru zasahovali hasiči. Odstraňovali především popadané stromy na vozovkách, ale i uvolněné plechy na střechách.

Události se obešly bez zranění, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Silný vítr zaměstnal i jejich kolegy v sousedním Zlínském kraji. I tam se jednalo hlavně o popadané stromy.

"Dosud evidujeme zhruba dvě desítky zásahů k popadaným stromům. Většina událostí je v okrese Olomouc a Přerov, několik událostí evidujeme i na Jesenicku," uvedl Hošák dnes večer.

Ve dvou případech hasiči zajišťovali uvolněné plechy na střechách. V Olomouci v ulici kapitána Nálepky pomocí výškové techniky provizorně zajistili střechu, majitele upozornili na nutnost následné opravy. "Druhá událost podobného typu se stala v Přerově v ulici Kosmáková. I zde hasiči provedli provizorní zajištění uvolněných plechů," doplnil mluvčí hasičů.

Nejvíce zásahů kvůli popadaným stromům na jednom místě evidují hasiči u Jívové na Olomoucku. Jednotky na místě odstranili hned několik za sebou popadaných stromů.

Témata:

Vichřice | Olomoucký kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse