Dvaadvacátéhý ročník mezinárodní ohňostrojné přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2019 je u konce. Na brněnské Nové radnici byl ve čtvrtek krátce před polednem vyhlášen vítěz. Stali se jím ohňostrůjci z Norska.

Vítězem a držitelem hlavní ceny dvaadvacátého ročníku Starobrno Ignis Brunensis se v roce 2019 stali norští ohňostrůjci North Star Fireworks se svou show nazvanou Bojuj za své sny. Norové získali letošním vítězstvím také právo startu ve výročním pětadvacátém ročníku v roce 2022. 

zdroj: YouTube

Kromě hlavní ceny putuje do Skandinávie i ocenění České televize za nejlepší scénografické řešení show a zvláštní cena pod garancí primátorky města Brna Markéty Vaňkové za ohňostrojné zpracování závazné dvouminutovky tanečního charlestonu.

Cenu Českého rozhlasu Brno za nejlepší hudbu získali Portugalci Grupo Luso Pirotecnia. Osmnáctičlenná odborná porota vybírala letos mezi soutěžními show Portugalska, Filipín a Norska. Česká republika se účastní nesoutěžně.

Posledním oceněním, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech šest ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk.

Hlasování probíhá po skončení sobotního epilogu od 15. června ve 23.00 do čtvrtka 20. června ve 24.00, a to na internetu www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování budou zveřejněny v pátek 21. června.

Na brněnské Nové radnici byl dnes také oficiálně vyhlášen termín příštího třiadvacátého ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis s festivalem zábavy. Uskuteční se od 29. května do 21. června 2020.

Témata:

ignis brunensis | Brno | Ohňostroje | stars24.cz

Vstoupit do diskuse