Celkem 15 lidí, převážně dětí, bylo dnes podle dosavadních informací zraněno při odpolední nehodě autobusu a kamionu na dálnici D35 u Litovle. ČTK to řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Vážně zraněn byl při havárii řidič autobusu převážejícího malé sportovce, ostatní utrpěli středně těžká až lehčí zranění. Dálnice ve směru z Olomouce na Mohelnici je uzavřená.

Podle informací ČTK cestovali v autobuse malí fotbalisté kolem deseti let věku. Nehoda se stala poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu, uvedl mluvčí hasičů.

"Z místa bylo odvezeno 15 lidí do olomoucké fakultní nemocnice, číslo však může být ještě vyšší. Řidič autobusu, který byl zaklíněn, byl vážně zraněn. Vyprostili jsme ho a předali záchranné službě. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice. Další tři osoby byly zraněny středně těžce," uvedl mluvčí hasičů.

Mluvčí policie Jiřina Vybíhalová řekla ČTK, že nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici je odkláněn exitem 253 na Litovel, zpět na D35 se mohou řidiči vracet exitem 248, uvedla policie. Hasiči na místo poslali kvůli nehodě a počtu zraněných krizového interventa, na místo zamířil i náhradní autobus. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Témata:

Nehody autobusů | dálnice D35 | Dálnice | Dopravní nehody | stars24.cz | Policie ČR

Vstoupit do diskuse