Brněnská přehrada viděla portugalský tanec. Tanec ztvárnili Portugalci z Grupo Luso Pirotecnia zářivými neonovými barvami ohňostrojných efektů vlastní produkce. Designér Nuno Fernandes z týmu Luso Pirotecnia do show s názvem Ohňový tanec zařadil balet, rock-n-roll, bollywoodské tance a samozřejmě nechyběl charleston.

Ten je letošní povinnou dvouminutovou hudbou festivalu Starobrno Ignis Brunensis, kterou do soutěžních představení vkládají všichni ohňostrůjci.

Ignis Brunensis 5.6.2019 - GRUPO LUSO PIROTECNIA Portugalsko (17:55) | zdroj: YouTube


Portugalci Luso se na přehradu vrátili po deseti letech. V roce 2009 na brněnské přehlídce získali kromě hlavní ceny i cenu České televize a z Brna si odvezli také vítězství u diváků. Letos si mohou kromě obhajoby vítězství zajistit i právo startu ve výročním pětadvacátém ročníku festivalu Ignis Brunensis v roce 2022. Na ten se loňským vítězstvím už kvalifikovali Francouzi Pok 2.0 Lux Factory.

Jestli Portugalci znovu zvítězí se rozhodne až po dalších dvou ohňostrojích v hlavní soutěži – po soutěžních ohňostrojích dvou zemí, které mají v Brně současně premiéru. V sobotu 8. června se představí ostrovní Filipíny z jihovýchodní Asie a ve středu 12. června skandinávské Norsko.

Témata:

ignis brunensis | Brno | Ohňostroje | stars24.cz

Vstoupit do diskuse