Výbuch na Domažlicku: Policie shání svědky a prozradila víc o nástražném zařízení

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

20. února 2024 15:22

Policie se nadále zabývá nočním výbuchem nástražného zařízení v Horšovském Týně na Domažlicku, který lehce zranil jednoho člověka. Strážci zákona se obracejí s výzvou o pomoc na svědky, poškozené či kolemjedoucí řidiče motorových vozidel. 

Policie v úterý dopoledne na síti X uvedla, že na místě výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému na volném prostranství u panelového domu probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí. 

"Na místě jsme zajistili několik kriminalistických stop, které budou nyní podrobeny odborným expertizám. Prověřováním případu se zabývají krajští kriminalisté," sdělili strážci zákona.

Policie se zároveň obrátila na případné svědky události či poškozené, kteří přišli v souvislosti s výbuchem k majetkové újmě, s výzvou, aby ji kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. 

Řidiči motorových vozidel, kteří projížděli Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února, byli zároveň požádáni o poskytnutí záznamů z palubních kamer.

Témata: výbuch Policie ČR Plzeňský kraj