Vraždy v Hořovicích: Policejní vyšetřování hrůzného činu pokračuje. Co je nového?

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

29. února 2024 9:58

Policie pokročila ve vyšetřování trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích, kterou se zabývá od uplynulého víkendu. Podle dostupných informací proběhla pitva. Kriminalisté mají nadále pracovat s vyšetřovací verzí, ve které je ze spáchání hrůzného činu podezřelý partner zavražděné ženy. 

Podle informací deníku Blesk už v rámci prošetřování proběhla soudní pitva. "S ohledem na citlivost vůči pozůstalým a na to, že oběťmi byly i nezletilé děti, nebudeme k případu zveřejňovat bližší informace," zdůraznila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Web novinky.cz dříve uvedl, že podezřelým zůstává partner zavražděné ženy.

Středočeská policie v neděli informovala, že krajští kriminalisté od soboty prověřují smrt tří osob, konkrétně dospělé ženy a dvou malých dětí. Těla bez známek života byla nalezena v jednom z bytových domů v Hořovicích. 

"Dle ohledání těl měla žena s dětmi zemřít násilnou smrtí. Podezřelým z tohoto hrůzného činu by měl být partner zemřelé, po kterém jsme intenzivně pátrali. Nakonec byl muž nalezen ve spolupráci s kolegy z jihomoravského kraje bez známek života v ubytovacím zařízení na Břeclavsku," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová o víkendu.

Web extra.cz s odvoláním na své zdroje napsal, že muž oběti uškrtil, zabalil do dek a pak s nimi strávil několik dní v bytě, zatímco z mobilu partnerky posílal zprávy jejím rodičům, aby nikdo nepojal jakékoliv podezření. 

V případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

Témata: Vražda Policie ČR