Vražda v Olomouci: Policie ji objasnila přes noc. Pachatelem je nezletilá osoba

Policie ČR, ilustrační foto

Autor: Jan Hrabě

18. ledna 2024 10:19

Kriminalisté z Olomouckého kraje v tomto týdnu objasnili první letošní vraždu a zadrželi překvapivého pachatele. Jde totiž o nezletilou osobu mladší 15 let, která se ke spáchání násilného trestného činu doznala. 

Policie přijala v úterý oznámení od čtyřicetiletého muže, který postrádal svou bývalou přítelkyní a měl o ní vážné obavy. Hlídka proto vyrazila na místo jejího bydliště v olomoucké městské části Povel. Po vstupu do bytu našli strážci zákona osmatřicetiletou ženu bez známek života.

Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou, uvedla policie. Proto byli na místo činu přivoláni kriminalisté. Začalo také pátrání po neznámém pachateli.

“Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství. Ti na základě zajištěných stop a provedeného šetření do rána zadrželi podezřelou osobu mladší patnácti let, která se k činu doznala,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, za který hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Témata: Vražda Policie ČR Olomoucký kraj