Vražda v Klatovech: Policie nakonec obvinila jen jednoho ze dvou zadržených

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

19. března 2024 8:22

Policie obvinila v případu nedělní vraždy v Klatovech teprve jednadvacetiletou ženu, přičemž bude požadovat její vzetí do vazby. Strážci zákona původně zadrželi dvě osoby, partner obviněné ale nakonec stíhán nebude. 

Policie přijala oznámení o napadení staršího muže v jednom z klatovských domů v neděli po 20. hodině. Na místě byl nalezen muž s bodnými ranami, který přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým zraněním. 

"Činu se měla po předchozí slovní rozepři dopustit jednadvacetiletá žena se svým třiadvacetiletým partnerem, kdy poškozeným byl přítel její babičky. Po napadení pak žena i její partner z místa utekli," uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Strážci zákona okamžitě zahájili pátrací akci, která vedla k zadržení dvojice v blízkosti místa činu. U obou podezřelých byla provedena dechová zkouška a orientační drogový test s pozitivním výsledkem. 

Krajští kriminalisté nakonec v pondělí po soudní pitvě oběti obvinili z vraždy pouze ženu. "Co se týče partnera pachatelky, tak ten se dle zjištěných skutečností na pobodání nepodílel a za spáchání vraždy je tedy stíhána pouze jednadvacetiletá žena," dodal Hodan. 

Témata: Vražda Policie ČR Plzeňský kraj