Vražda v Klánovickém lese vyděsila místní obyvatele. Policie vyslýchala sousedy

Policie ČR

Autor: Markéta Dosedělová

17. prosince 2023 20:55

Policie nadále vyšetřuje úmrtí dvou osob včetně jednoho nemluvněte, v pražských Klánovicích, kam v pátek vyjížděla kvůli nahlášené střelbě. Dosud jsou v okolí vidět vozy české policie a místní obchází strach.

"Dosud jsou v Klánovicích vidět vozy české policie, které projíždějí či jen postávají u Klánovického lesa. Klánovičtí hltají každou informaci o páteční tragédii, ale policie je v rámci vyšetřování skoupá na bližší informace," uvedl pro EuroZprávy.cz jeden z místních obyvatel, který si nepřál být jmenován.

Dodal, že i samotný vstup do lesa je aktuálně velkým předmětem diskusí na sociálních sítích. Policie podle místních obyvatel vyslýchala i některé sousedy, kteří bydlí v nejbližším okolí nálezu dvou mrtvých těl. "Policisté prohledávali místní ubytovnu, kde bydlí především cizinci," dodal obyvatel Klánovic.

"Tuto událost vyšetřuje policie a vyšetřování je zatím v počátku, proto probíhá na našem území zvýšený monitoring ze strany PČR. S policií jsem v kontaktu a v současné době nemám žádné informace o tom, že by měla být provedena další opatření. Buďte prosím shovívaví a umožněte policistům vykonávat v klidu jejich práci," uvedla na facebooku starostka městské části Alena Kolovrátková.

Později dodala, že na místní obyvatele se mohou policisté obracet s žádostí o součinnost. "Po dohodě s policií bych Vás chtěla požádat o případnou spolupráci, pokud se na Vás policisté obrátí s žádostí o poskytnutí záznamů z vašich kamer, případně o další součinnost," napsala.

Policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v klánovickém lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla. Pustila se podle instrukcí od záchranářů do oživovacích pokusů a na místo zároveň vyrazily dvě posádky záchranářů a lékař.

Prvotní informace pak sice hovořily o tom, že nehrozí další nebezpečí, následně ale na místo přiletěl vrtulník s termovizí kvůli probíhajícímu pátrání. Zemřelými jsou muž a malé dítě.

Témata: Praha vražda v Klánovickém lese (2023) krimi