Vražda v Hostouni na Kladensku: Zemřel otec pachatele, rodině pak někdo vyhrožoval

Policie ČR, ilustrační foto

Autor: Pavel Krejčí

22. prosince 2023 20:18

Policie v pátek oznámila, že ztotožnila všech 14 obětí čtvrteční střelby na Filozofické fakultě UK. Otce pachatele, který jím byl zavražděn téhož dne, ale ještě před útokem na půdě školní instituce, do celkového počtu obětí nezahrnuje. Včerejší sled událostí ale začal právě vraždou v Hostouni na Kladensku. 

Ústav hudební vědy FF UK dnes ráno na základě ověřené informace od rodiny a s jejím svolením informoval, že jednou z obětí je ředitelka ústavu Lenka Hlávková. "Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým, v první řadě rodině. Je to pro nás všechny nesmírně krutá zpráva. Zůstávejme ve vzájemné podpoře," uvedla instituce.

Lidové noviny pak odpoledne se svolením rodiny sdělily, že mezi oběťmi je také jejich korektorka Lucie Špindlerová, která na fakultě studovala češtinu v komunikaci neslyšících. "Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým, především rodině," napsala redakce.

První obětí čtvrtečního řádění střelce byl jeho otec, který přišel o život v Hostouni na Kladensku. Policejní hlídka ho objevila ve 12:47, kdy už pátrala po pachateli na základě oznámení od jeho kamarádky, že neodpovídá poté, co od něj dostala esemesku, ve které vyjevil sebevražedné úmysly. 

Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek odpoledne uvedl, že policie na Vysočině řešila případ, kdy pachatel vyhrožoval likvidací celé rodině střelce z budovy FF UK. Zajištěna u něj byla legálně držená zbraň. Případ byl kvalifikován jako násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.

Ministr vnitra Rakušan na odpolední tiskové konferenci potvrdil, že tragická čtvrteční střelba v budově Filozofické fakulty UK má 14 obětí. Třináct lidí přišlo o život na místě činu, jedna osoba zemřela v nemocnici. 

Témata: střelba na pražské FF UK (21.12.2023) Policie ČR středočeský kraj