Sobotní rozuzlení prezidentských voleb na Slovensku je tématem i pro zahraniční média. Podle americké agentury AP zvítězil blízký spojenec populistického premiéra Roberta Fica. BBC uvedla, že slovenským prezidentem byl zvolen populista s přátelským a shovívavým postojem vůči Rusku, který sdílí s premiérem Ficem.
Také americký list The New York Times (NYT) napsal, že ve volbách zvítězil proruský kandidát, který se staví proti poskytování vojenské a finanční pomoci Ukrajině, přičemž jeho výhru toto médium hodnotí jako posílení vazeb střední Evropy s Moskvou. Deník také uvádí, že i přes omezené pravomoci slovenského prezidenta byly volby obecně vnímány jako souboj mezi dvěma politickými tábory s výrazně odlišnými názory na Rusko.
Pellegriniho protikandidáta a exministra zahraničních věcí Ivana Korčoka popsal deník NYT jako věrného zastánce pomoci Ukrajině a kritika premiéra Fica. BBC popisuje poraženého Korčoka jako prozápadního politika.
Německá agentura DPA uvedla, že předvolební kampani dominovala témata spojená s válkou na sousední Ukrajině. Francouzská AFP napsala, že Fico zpochybnil suverenitu této země a vyzýval k míru s Ruskem. Připomněla také, že Pellegrini před druhým kolem voleb řekl, že slovenští politici se dělí na ty, kteří chtějí ve válce pokračovat, a ty, co se zasazují za mírová jednání, přičemž sám sebe zařadil do té druhé kategorie.
Deník NYT připomněl, že Pellegrini označoval Korčoka v kampani za válečného štváče, který chce na Ukrajinu poslat slovenské vojáky. List přitom podotýká, že slovenský prezident takovou pravomoc ani nemá a navíc Korčok tato vyjádření popíral.
Vítězstvím Pellegriniho podle NYT bude moci premiér Fico prosazovat svou politickou agendu bez zásahů ze strany prezidenta, což tento deník hodnotí jako výraznou změnu oproti působení dosluhující prezidentky Zuzany Čaputové. Tu popsal jako prozápadní liberálku, která využívala své omezené prezidentské kompetence k tomu, aby se zasazovala proti Ficovu příklonu k Rusku či jeho snahám omezit možnosti soudnictví stíhat korupci.
Podle agentury AP se kritici slovenské vlády podporované Pellegrinim obávají, že Slovensko pod vedením Fica opustí své prozápadní kurz a bude v tomto směru následovat Maďarsko vedené tamním populistickým premiérem Viktorem Orbánem.
BBC uvedla, že Slovensko bylo před nástupem Fica jedním z nejvěrnějších spojenců Ukrajiny. Stanice dodává, že když Pellegrini na postu prezidenta nahradí Čaputovou, Ukrajina tím definitivně ztratí podpůrný hlas v této členské zemi EU a NATO.