Vážná nehoda na Islandu: Autobus s Čechy se převrátil, několik vážně zraněných!

Autobus, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

16. června 2024 12:33

Na Islandu v pátek vážně havaroval autobus s českými turisty, informovala cestovní kancelář. Pro několik zraněných letěl na místo nehody vrtulník, pět pacientů se má nacházet na jednotce intenzivní péče. 

K nehodě došlo v pátek odpoledne na severu Islandu, v autobusu bylo spolu s řidiči 22 cestujících z Česka, uvedla CK Adventura. "Část klientů byla přepravena leteckou záchrannou službou do nemocnice v Reykjavíku či Akureyri. Pro ostatní účastníky nehody zřídil islandský Červený kříž centrum pomoci v Akureyri a nyní se již přesouvají do Reykjavíku," sdělili zástupci kanceláře.

Podle informací islandského webu mbl.is se autobus převrátil a skončil mimo silnici. Pět vážně zraněných bylo z místa přepraveno do nemocnice vrtulníkem a je na jednotce intenzivní péče. Dvě osoby mají být na umělé plicní ventilaci. Na místě události bylo pět policejních, řada záchranářských a dvě hasičská vozidla. 

Web rovněž uvedl, že všichni cestující byli z Česka, proto byl o nehodě informován český konzulát. Podle médií probíhá vyšetřování, přičemž se prověřuje, zdali všichni lidé v autobuse byli připoutaní. 

"Situaci ve spolupráci s islandskou policií a velvyslanectvím ČR v Oslo operativně řeší krizový štáb CK Adventura. Jsme rovněž ve spojení s asistenční službou pojišťovny Uniqa i příbuznými klientů v ČR," dodala cestovní kancelář. 

Témata: Nehody autobusů Autobusy island