V Česku dnes nevyjely některé vlaky! Může za to počasí o víkendu

Ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

3. června 2024 13:03

Deštivé počasí během uplynulého víkendu způsobilo potíže v železniční dopravě. Kvůli sesuvům půdy či podmáčení tratí nejezdí vlaky na západě či severu Čech. Dnes přitom opět hrozí bouřky s přívalovými srážkami.

Správa železnic už v neděli informovala, že přívalový déšť přerušil železniční spojení Plzně a Českých Budějovic. Provoz musel být zastaven v úseku mezi Plzní-Koterovem a Starým Plzencem.

"Extrémní množství vody přitékající z okolí způsobilo sesuvy svahů a narušilo i násep trati. V pondělí lokalitu prozkoumá povolaný geotechnik a určí rozsah nezbytných oprav. Podle výsledku také zpřesníme výhled obnovení provozu," uvedli železničáři na síti X.

V neděli večer došlo k zastavení provozu kvůli podmáčené trati mezi stanicemi Žalhostice a Lovosice. Zavedena byla náhradní autobusová doprava. České dráhy podle informací na webu počítají s omezením provozu až do půlnoci ze středy na čtvrtek. 

I v pondělí se navíc mohou vyskytnout další bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Hrozí od pravého poledne do 20:00 na většině území s výjimkou severních a severozápadních Čech. Doprovázet je budou přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů a menší kroupy. 

Témata: Vlaky České Dráhy Počasí