Útočník z FF UK vraždil i v Klánovickém lese, vyplývá z policejní expertizy

Klánovický les, místo vraždy muže a miminka. Mimořádná zpráva

Autor: Jan Hrabě

22. prosince 2023 16:40

Policie v pátek odpoledne oznámila, že zbraň nalezená v místě bydliště střelce z budovy Filozofické fakulty UK byla použita při dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese. Potvrdila to balistická expertiza. K vraždě došlo minulý týden v pátek, zemřelo dvouměsíční dítě a jeho otec. 

"Balistická expertiza prokázala shodu zbraně, která byla použita v Klánovickém lese, se zbraní, která byla nalezena v domě, kde bydlel střelec z univerzity," uvedla policie na sociální síti X. 

Pražská policie se ke spojitosti s případem dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese vyjádřila už na páteční dopolední tiskové konferenci. Vedoucí oddělení vražd Aleš Strach prozradil, že útočník z FF UK byl v okruhu podezřelých v této kauze. Podezřelých však byly tisíce, zdůraznil. 

"Indicie nám k tomu směřují, ale čekáme na výsledky balistických testů. Budete informováni o tom, zda šlo o jednoho a téhož pachatele," doplnil ho ředitel pražského krajského policejního ředitelství Petr Matějček. Závěry expertizy byly zveřejněny v pátek po 16. hodině.

Policejní prezident Martin Vondrášek se o možné spojitosti zmínil už po včerejším útoku na fakultě. "Velice vážně pracujeme s verzí, která v tuto chvíli je velmi reálná, že útočník z Filozofické fakulty má na svědomí i dvě oběti v Klánovickém lese," uvedl na čtvrtečním večerním brífinku.

Novinářům tehdy sdělil, že není známá jakákoliv vazba útočníka k obětem dvojnásobné vraždy, tedy dospělému muži a malému dítěti, ani k místu činu. "V tuto chvíli jsem přesvědčen, že to byly zcela náhodně vybrané oběti," konstatoval. 

K dvojnásobné vraždě došlo minulý týden v pátek, policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v klánovickém lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla. Oběťmi byli muž a malé dítě.

Témata: vražda v Klánovickém lese (2023) Policie ČR střelba na pražské FF UK (21.12.2023)