TRAGÉDIE na Slovensku: Na přejezdu se srazil vlak s autobusem. Šest mrtvých

Vlaky, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

27. června 2024 19:10 | Aktualizováno: 27. června 2024 20:25

Nejméně šest lidí zemřelo při srážce vlaku jedoucího z Prahy s autobusem u Nových Zámků na Slovensku. Dalších pět osob utrpělo zranění, uvedli záchranáři s tím, že zásah na místě tragické události stále pokračuje. 

Ke srážce došlo na železničním přejezdu mezi Novými Zámky a Dvory nad Žitavou. V úseku je momentálně podle Železniční společnosti Slovensko (ZSSK) přerušený provoz. 

Mluvčí Železnice Slovenské republiky Vladimíra Bahýlová pro TASR uvedla, že nehoda se stala krátce po 17. hodině na chráněném železničním přejezdu se závorami a světelnou signalizací. Autobus je po srážce těžce poškozený, lokomotiva hoří. 

Na místo nehody míří slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), který již vyjádřil soustrast pozůstalým a poděkoval zasahujícím složkám. "Se zármutkem jsem přijal zprávu o tragické srážce vlaku s autobusem u Nových Zámků. Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým. Zraněným přeji co nejrychlejší zotavení," napsal na sociální síti.

Generální ředitel Českých drah Michal Krapinec sdělil na síti X, že havaroval expres Metropolitan jedoucí z Prahy do Budapešti. "Podle informací od záchranářů jsou cestující z vlaku v pořádku a byli evakuováni ze soupravy. Náš strojvedoucí byl s lehkými popáleninami ošetřen na místě," uvedl a vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. 

Témata: Nehody vlaků Vlaky Slovensko