Tragédie na Slovensku: Medvěd pronásledoval běloruský pár, žena spadla a zemřela

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Autor: Libor Frýdl

16. března 2024 11:15

Slovenští policisté v podvečer objevili mrtvou 31letou ženu z Běloruska na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách. Tento incident se stal krátce poté, co dostali hlášení o pronásledování dvou lidí medvědem. Informoval o tom server Sme. Podle policejního vyšetřování žena pravděpodobně zemřela při pádu z výšky.

Běloruský pár, který se nacházel na horské túře, se setkal s medvědem. Poté, co došlo ke střetu, se muž a žena rozeběhli každý jiným směrem. Medvěd údajně začal sledovat ženu, která zmizela z dohledu muže.

Policie zahájila pátrání a povolala horskou službu. "Muž byl nalezen v pořádku, ale žena byla nalezena mrtvá," uvedla policie v tiskové zprávě. Na místo byl také vyslán zásahový tým specializující se na situace s medvědy hnědými.

Podle předběžného vyšetřování policie v Žilině žena utrpěla těžké poranění hlavy při pádu z výšky. Dvojice vyrazila na túru z obce Lazisko v okrese Liptovský Mikuláš směrem na vrchol Siná. Mezi Laziskem a Sinou přitom nevede žádná značená turistická stezka.

Slovenské ministerstvo životního prostředí dnes uvedlo, že "okolnosti této tragické události jsou předmětem vyšetřování policie."

"O dalším postupu budeme informovat transparentně. Pokud bude prokázáno, že došlo k přímému útoku medvěda, budeme o tom také informovat. Nic se nebude utajovat," uvedl náměstek ministra životního prostředí Filip Kuffa.

Témata: Slovensko Medvědi