Tenis: Siniaková získala svůj pátý titul na okruhu WTA

Kateřina Siniaková (tenistka)

Autor: Libor Frýdl

22. října 2023 15:48

Tenistka Kateřina Siniaková převrátila dramatické české finále na turnaji v Nan-čchangu proti Marii Bouzkové. Odvrátila tři mečboly a po vítězství 1:6, 7:6, 7:6 získala svůj pátý titul na okruhu WTA.

Siniaková vyhrála po třech a půl hodinách náročného zápasu, který zakončila výhrou v tiebreaku třetího setu. Tento maratonský duel byl pro ni dalším úspěchem v sezoně, když již v červenci triumfovala na turnaji v Bad Homburgu.

Siniaková dokázala zdolat Bouzkovou, která byla nasazená jako třetí hráčka, ve druhém vzájemném střetnutí. Dokázala otočit zápas i poté, co potřebovala ošetření při stavu 2:3 ve druhém setu.

Tím si také vynahradila prohru, kterou utrpěla před týdnem v finále v Hongkongu, kde nestačila na Kanaďanku Leylah Fernandezovou.

Pro Bouzkovou to byla čtvrtá porážka ve finále z pěti odehraných v její kariéře, ačkoli měla šanci získat svůj druhý titul na okruhu WTA po loňském triumfu v Praze.

Témata: Kateřina Siniaková tenis