Tenerife spalují plameny. V oblíbené destinaci Čechů hoří

Požár

Autor: Libor Frýdl

16. srpna 2023 20:45

Na severovýchodním pobřeží španělského ostrova Tenerife propukl včera v noci rozsáhlý lesní požár, který již pohltil plochu o rozloze až 800 hektarů. Tento ničivý požár se šíří rychle kvůli dlouhodobému suchu a komplikovanému terénu, který znemožňuje snadný přístup hasičům.

V oblasti také neustále zuří jiné ohnisko, a to na jižním pobřeží Turecka nedaleko populárního turistického letoviska Alanya, uvedla místní média.

Oheň na Tenerife se rozhořel mezi obcemi Arafo a Candelaria, které se nacházejí přibližně 15 kilometrů jižně od hlavního města ostrova, Santa Cruz de Tenerife.

Na místo bylo povoláno kolem 200 hasičů, aby se pokusili o zvládnutí situace. Kromě toho bylo nasazeno 13 hasicích letadel, avšak požár zůstává nadále nekontrolovatelný.

Od úterního odpoledne se turečtí hasiči snaží zvládnout požár v oblasti Akseki, nedaleko města Alanya. Zápas s plameny trvá již několik dní, a i když se hasiči snaží veškerými prostředky, lesní požár se jim stále daří udržet pouze omezeně pod kontrolou.

Současně v provincii Şirnak na jihovýchodě Turecka zuří další lesní požár, který dále ztěžuje situaci v této již tak zasažené oblasti.
 

Témata: Španělsko Požáry