AC Sparta Praha podlehla druholigové Jihlavě

AC Sparta Praha

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

30. června 2023 16:46

Ve svém prvním přípravném zápase proti druholigové Jihlavě utrpěla fotbalová Sparta překvapivou porážku 1:2. Všechny branky v této utkání, které se hrálo na Strahově, kde Sparta trénuje, padly až ve druhém poločase.

Sparta musela čelit absenci svého kapitána Ladislava Krejčího mladšího, Kuchty a Sadílka, kteří dostali dovolenou po svých reprezentačních povinnostech. Dánský trenér Priske postavil do obou poločasů odlišné sestavy.

V prvním poločase se objevil například útočník Čvančara, který kvůli zranění vynechal konec minulé sezony. Ve druhém poločase dostali příležitost noví posilní gólman Surovčík a záložník Ševčík, ale další letní přírůstek, Srb Birmančevič, vůbec nenastoupil.

Jihlava se ujala vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a skóroval do prázdné branky. Okamžitě poté vyrovnal senegalský záložník Cissé střelou k tyči z dálky. Nicméně o několik minut později Fila vstřelil branku, která přinesla Vysočině nečekané vítězství.

Témata: AC Sparta Praha Fotbal