Karolína Muchová hrála skvěle, na Swiatekovou ale ve finále Roland Garros nestačila

Karolína Muchová

10. června 2023 20:10

Český tenis má další grandslamovou finalistku. Karolína Muchová v sobotu nastoupila do závěrečného zápasu na Roland Garros, soupeřkou jí byla polská světová jednička Iga Swiateková. Češka byla opět blízko senzačnímu obratu.

Jeden totiž předvedla před branami finále, když ve čtvrtečním semifinále obrátila skóre v rozhodujícím třetím setu z 2:5 na 7:5 a mohla se radovat z postupu přes Arynu Sabalenkovou.

Dnes se Muchová opět postavila na kurt, ale v úvodní sadě měla navrch její soupeřka. Swiateková v něm povolila české tenistce při její premiéře ve finále grandslamu jen dvě hry.

Muchová se ovšem nevzdala a vyrovnaný druhý set nakonec získala pro sebe poměrem 7:5. Obrat ovšem nedokonala, ve třetím dějství prohrála 4:6 a na první z nejprestižnějších titulů si zatím musí počkat.

Témata: Karolína Muchová Roland Garros tenis