Oceláře Třinec si o titul zahrají s Hradcem, který vyhrál prodlužovaný sedmý zápas

Ilustrační fotografie.

15. dubna 2023 19:25

I rozhodující sedmý zápas semifinálové série extraligového play-off mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi dospěl do prodloužení, stalo se tak popáté ze sedmi měření sil. Postup v něm urvali Východočeši.

Možná trochu překvapivě. V sérii totiž vedli už 3:0 na zápasy, ale Vítkovicím se po čtvrtečním historickém maratonu, kdy utkání dospělo do čtvrtého prodloužení, podařilo vyrovnat na 3:3.

Dnes se každopádně hradečtí hokejisté dostali do vedení. V 27. minutě se prosadil Patrik Miškář, autor dvou vítězných gólů v sérii. Tentokrát ale jeho branka nerozhodla.

Domácím se totiž do čtyř minut podařilo vyrovnat, v přesilovce se o to postaral Marek Kalus. V základní hrací době mohl rozhodnout hostující Aleš Jergl, ale nájezd neproměnil.

Rozhodující zápas tak došel do prodloužení. Už skoro končila jeho první část, když fauloval vítkovický Patrik Koch. Hradec početní výhodu zužitkoval zásluhou Olivera Okuliara a poprvé v klubové historii postoupil do finále.

Témata: hokej ČR extraliga Hokej