Hokej: Extraliga má nový rekord. Díky Vítkovicím a Hradci Králové

Hokej, ilustrační fotografie.

14. dubna 2023 8:40

Ani po čtvrtku nezná extraligové play-off jediného postupujícího, v sobotu už ale stoprocentně bude finálová dvojice opravdu známá po sobotě. Včera každopádně padl nový rekord českých vyřazovacích bojů.

Hrál se totiž nejdelší zápas v historii českého play-off, který se málem protáhl přes půlnoc až do dnešního dne. Rozhodující gól padl až v čase 138:51 na konci čtvrtého prodloužení.

Vítkovice, které v sérii prohrávaly už 0:3 na zápasy, se v šestém utkání série ujaly vedení v první třetině, kdy se trefil Krieger. Vedení udržely až do závěrečného dějství normální hrací doby, kdy srovnal domácí McCormack.

Zápas už mohl skončit v čase 100:44, kdy ale Hradec Králové utekl hrobníkovi z lopaty. Bukarts totiž dorážel po prvním z Lakatošových výpadů vysokou holí, takže branka nemohla platit.

Druhý výpad vítkovického kapitána už ale slavil úspěch. Na konci 139. minuty vyrazili vyčerpaní hosté hrající v oslabení do brejku, který skvěle vyřešili Lakatoš a Dej. Série se tak vrací do Ostravy.

Témata: hokej ČR extraliga Hokej