Hokej: Ženy z českého a-týmu obhajují medaili z MS. Zámořské týmy potrápily

Hokej, ilustrační fotografie.

10. dubna 2023 10:10

Český hokej se v těchto dnech uchází o medaili z další velké světové akce. Ženy se snaží navázat na předchozí úspěch a obhájit bronz z minulého světového šampionátu. Jak se jim zatím vede?

Češky vstoupily do MS v kanadském Bramptonu úspěšně. V úvodním zápase porazily Japonsko, když v prodloužení využily početní výhodu ke vstřelení gólu na 2:1.

Následovaly dvě porážky, s nimiž se při vší úctě ke schopnostem našich hráček počítalo. Obě zámořské reprezentace jsou totiž kvalitativně odskočené od zbytku světa. Hokejisty je ale potrápily.

S Kanadou dokázaly vyrovnat na 1:1, pořadatelská země ale nakonec zaznamenala jasnou výhru 5:1. O čtyři branky porazily národní tým také Američanky, nicméně ty musely dokonce dotahovat ztrátu. V úvodní třetině totiž prohrávaly 1:2, zbylých pět gólů ale vstřelily "hvězdy a pruhy".

Témata: hokej Hokej MS