Moldavsko - Česko 0:0. Fotbalová reprezentace zklamala po triumfu nad Polskem

Fotbal, ilustrační fotografie.

28. března 2023 10:10

Čeští fotbaloví fanoušci možná litují, že v pondělí večer věnovali dvě hodiny času zápasu reprezentace v Moldavsku. Gól totiž nepadl, svěřenci Jaroslava Šilhavého nepotvrdili roli favorita.

Očekávání přitom byla velká, národní tým totiž v pátek ve velkém stylu vstoupil do kvalifikace o mistrovství Evropy 2024. V pražském Edenu totiž porazil 3:1 Polsko, účastníka loňského světového šampionátu.

Do Moldavska se tedy pochopitelně jelo pro tři body, reprezentanti se vrátí domů pouze s jedním. Výsledek zřejmě ovlivnila i nevelká kvalita hřiště.

To ale neomlouvá slabý výkon českých fotbalistů, jimž byli domácí v první půli vyrovnaným soupeřem. Přesto přišla před přestávkou největší šance, kapitán Tomáš Souček nastřelil břevno.

Češi zatím na evropském mistrovství nikdy nechyběli, v roce 2021 na o rok odloženém šampionátu došli do čtvrtfinále, kde vypadli s Dánskem.

Témata: Fotbal