Všechny části Rally Bohemia 2018 dospěly do cíle 1. etapy. V MČR vede posádka Jan Kopecký – Pavel Dresler na Škodě Fabia R5, v MČR-HA Jan Frei – Petr Šlegl na Škodě 130 LR a v ECO Energy Rally Bohemia Javier Molto – Loren Serrano na BMW i3.

První etapa Rally Bohemia se odehrávala za slunečného a stabilního počasí. Do hry nezasáhly ani žádné defekty pneumatik. Do cíle etapy dojela kompletní špička hlavního startovního pole – MČR v rally a mezi posádkami jsou jen malé rozestupy. Vedení od startu drží posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler na Škodě Fabia R5, která útočí již na šesté vítězství na Rally Bohemia v řadě za sebou. Druhou příčku taktéž stabilně drží Václav Pech – Petr Uhel na Fordu Fiesta R5, když ztrácejí na Kopeckého 19 sekund. Velká bitva probíhá o bronzovou pozici, když mezi třetím Janem Černým (Ford Fiesta R5), čtvrtým Vojtěchem Štajfem a pátým Filipem Marešem (oba Škoda Fabia R5) je celkový rozestup pouze necelé čtyři sekundy. Výrazně neztrácejí na šestém až osmém místě ani Nor Ole Christan Veiby a liberecký Štěpán Vojtěch na dalších Škodách Fabia R5, a ani Roman Odložilík na Fordu Fiesta R5. Situace na špičce hlavního závodu je tedy před rozhodující nedělní etapou ještě otevřená a budou rozhodovat nedělní rychlostní zkoušky na Mladoboleslavsku, v rámci kterých na posádky čeká ještě 80 „ostrých“ kilometrů.

V klasifikaci vozů s jednou poháněnou nápravou vede jeden z objevů letošní sezony Jan Talaš s Peugeotem 208 R2, nicméně pouze šest sekund za ním je další mladý talent Matěj Kamenec na stejném voze. Třída 3 produkčních automobilů přišla převážně kvůli technickým závadám o několik favoritů. Ve vedení je nyní Lukáš Matěna o sedm sekund před Petrem Hrobským, oba na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Rally Bohemia Historic vede po odstoupení do té doby vedoucího Vlastimila Neumanna na Fordu Escort RS Cosworth nyní suverénně posádka Jan Frei - Petr Šlegl na Škodě 130 LR, když na ně Jindřich Štolfa - Miroslav Krčmář na Roveru Metro GTI ztrácejí minutu a čtvrt. Třetí Stanislav Budil - Petr Vejvoda na BMW 2002 ztrácejí další půlminutu. Již nyní je bohužel jasné, že své dvojnásobné vítězství z posledních dvou let bohužel neobhájí liberečtí Břetislav Enge s Lucií Engovou, které zradila převodovka jejich Škody 130 LR právě na jejich domácí rychlostní zkoušce Ještěd.

ECO Energy Rally Bohemia, podnik světového poháru FIA E-Rally Regularity Cup vede španělská posádka Javier Molto – Loren Serrano na BMW i3 (392 bodů) , druhý je úřadující světový šampion Ital Walter Fuzzy Kofler se spolujezdcem Franci Gaionim na Tesla Model S 90D (511 bodů) a třetí je francouzská posádka Dideir Malga – Anne Bonnel na Renaultu Zoe (848 bodů). 

V klasifikaci národního závodu Česká Trophy v ECO Rally vede posádka Michal Ždářský – Milan Nedorost na SEATu Ibiza (623 bodů ) , druzí jsou Lukáš Hataš – Tereza Němcová na vozidle Tesla Model X 90 D (990 bodů) a třetí příčku drží Jana Neubauerová - Jiří Paroubek na Volkswagenu e-Golf (1307 bodů).

Témata:

Rally | Rally Bohemia | Jan Kopecký (rally) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse