Bílí tygři Liberec zvládli otočit rozhodující utkání. Známe duely ve čtvrtfinále extraligy

Ilustrační fotografie.

15. března 2023 10:00

Úterý rozhodlo o zbývajících dvou účastnících čtvrtfinále play-off hokejové extraligy, které odstartuje pozítří. Mezi nejlepších osm se probojovali hráči Liberce a Olomouce, i když prvně jmenovaní si to včera notně zkomplikovali.

Bílí tygři totiž za stavu 2:2 na zápasy do rozhodujícího pátého utkání s Plzní nevstoupili vůbec dobře a v první třetině prohrávali už 0:3. Ještě do přestávky ale vstřelili dvě branky a ve druhém dějství vyrovnali. Na začátku prodloužení pak padl postupový gól do sítě Západočechů.

Do Olomouce přijela karlovarská Energie, domácí ale především zásluhou Jakuba Orsavy přidali třetí výhru, která Kohoutům zajistila postup do čtvrtfinále.

Hanáci se v něm utkají s vítězem základní části z Pardubic, zatímco Liberec čeká Hradec Králové. V dalších dvou sériích se proti sobě postaví Sparta s Třincem a Kometa Brno s Vítkovicemi.

Témata: Bílí Tygři Liberec hokej ČR extraliga Hokej