Barbora Krejčíková porazila ve finále tenisového turnaje v Dubaji světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2 a získala na silně obsazené akci kategorie WTA 1000 první letošní titul.

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros smetla trojnásobnou grandslamovou šampionku za hodinu a 32 minut. Při deváté finálové účasti na okruhu vybojovala šestý triumf ve dvouhře.

Krejčíková předčila Šwiatekovou podruhé za sebou a vyrovnala bilanci vzájemných zápasů na 2:2. Naposledy proti ní uspěla vloni v říjnu ve finále turnaje v Ostravě. Tentokrát ukončila polské tenistce sérii osmi vítězství a uštědřila jí teprve třetí porážku v kalendářním roce.

Sedmadvacetiletá Krejčíková završila turnaj ziskem dalšího cenného skalpu. V Dubaji předtím porazila také světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska, trojku Jessicu Pegulaovou z USA a osmičku Darju Kasatkinovou z Ruska. V osmifinále vyřadila i krajanku Petru Kvitovou.

Krejčíková se stala pátou hráčkou za posledních čtyřicet let, které se podařilo na jednom turnaji porazit světovou jedničku, dvojku i trojku. Předtím to zvládly jen Sabalenková, Steffi Grafová a sestry Serena a Venus Williamsovy.

Témata:

Barbora Krejčíková | tenis | stars24.cz