Marie Bouzková si semifinále v Guadalajaře zahraje až dnes. Bylo přerušeno

Marie Bouzková

Autor: ČTK

23. října 2022 9:25

Semifinálové utkání Marie Bouzkové s Řekyní Marií Sakkariovou na turnaji v mexické Guadalajaře se v sobotu nedohrálo kvůli dešti způsobenému hurikánem Roslyn. Organizátoři zápas přerušili po prvním setu, který česká tenistka prohrála 5:7. Duel se bude dohrávat dnes od 20:00.

Čtyřiadvacetiletá Bouzková je mezi čtyřmi nejlepšími hráčkami turnaje kategorie WTA 1000 podruhé v kariéře. Předtím se jí to podařilo před třemi lety v Torontu.

V Guadalajaře je v semifinále počtvrté. V roce 2019 zde byla mezi čtyřmi nejlepšími hráčkami na turnaji WTA 125, vloni a letos v únoru zase hrála ve stejné fázi v kategorii WTA 250. Bouzková bojuje o páté finále v kariéře. Jediný titul získala letos v létě v Praze.

Proti světové šestce Sakkariové, která si čerstvě zajistila účast na Turnaji mistryň, měla česká tenistka hned v první hře pět brejkbolů, ani jeden ale nevyužila. Sakkariová v Guadalajaře odvrátila už 34 brejkových příležitostí.

Světová šestka ve čtvrté hře prolomila servis Bouzkové, ta jí však oplatila ihned stejnou mincí. Za stavu 4:5 čelila Bouzková při servisu sedmi setbolům, všechny ale odvrátila. Ve dvanácté hře už se jí to nepovedlo a Sakkariová na osmý pokus uspěla. Utkání poté bylo přerušeno.

Témata: Marie Bouzková