Český paralympijský sport oplakává úmrtí Michaely Hubačové, která pomohla Anně Peškové k velkým sportovním úspěchům. Lyžařka o odchodu své kolegyně a kamarádky informovala na sociálních sítích.

Zrakově handicapovaná lyžařka informovala o úmrtí své trasérky v neděli na facebooku. "Nemůžu uvěřit, že už nikdy... neuslyším tvůj hlas, nechytím se tě za ruku, nepojedu v tvojí stopě. Chtěly jsme si užívat lyžovačky s dětma, smát se a radovat. Společně," napsala.

"Tys byla mým vzorem, tahounem, oporou, jistotou dobré nálady. Vždy jsi pro všechny dělala maximum, s úsměvem a obdivuhodnou energií jsi tu byla pro nás. Nebýt TEBE, nevrátila bych se po dětech k závodění a nebyla bych na poslední paralympiádě, MS a dalších akcích, kde jsme společně relaxovaly tím, že jsme makaly," pokračovala Pešková.

"Těch silných zážitků máme víc, než si kdo dovede představit. Já nikdy nezapomenu. Teď drž palce ty nám, ať to tady nějak zmáknem. Bude to bez tebe sakra těžký," dodala paralympionička a rodině vyjádřila upřímnou soustrast. 

Pešková má dvě medaile z paralympiád, stříbro v roce 2006 a bronz o čtyři roky později. Stala se také mistryní světa. 

Témata:

Michaela Hubačová | Anna Pešková | stars24.cz