MS hokej: České ženy slaví historický úspěch, čeká je boj o medaile

Ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

1. září 2022 20:25

Po mistrovství světa juniorů následuje dámský šampionát, který skvěle vychází české reprezentaci. Hokejisty dnes na turnaji v Dánsku zaznamenaly historický úspěch, když vůbec poprvé postoupily do bojů o medaile

Češky až nečekaně hladce prolétly základní skupinou, kde deklasovaly Maďarky (7:1), domácí Dánky (5:1) i Němky (6:0) a vše uzavřely přesvědčivou výhrou 3:0 nad Švédskem.

Ve čtvrtfinále už čekaly těžší soupeřky, konkrétně hráčky z Finska. Svěřenkyně trenérky MacLeodové se ovšem nezalekly a úvodní třetinu zvládly odehrát bez branek.

V prostřední části se pak dostaly do vedení, když puk dopravila do sítě Daniela Pejšová. Finky ale ve třetí třetině dokázaly vyrovnat zásluhou Tulusové.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, které mělo velmi krátké trvání. Po jednačtyřiceti vteřinách ho rozhodla Aneta Tejralová gólem, který se zapíše do dějin českého ženského hokeje.

Témata: hokej Hokej MS